Apie vyriškumą

Paspaude žemiau pateiktą nuorodą, atsidarys straipsnis, kuriame mokslininkai paaiškina, kad jei vyras gyvendamas su moterimi iš jos negauna nuraminimo ir supratingumo, o gauna įvairias konfliktines situacijas ir stresą, kitaip galima pasakyti patiria moterų psichologinį smurtą, nuo šio smurto stipriai psichologiškai kenčia. Ir tos psichologinės kančios ir stresai net tampa vyrų mirties priežastimi.

http://www.mens-corner.net/2015/11/scientists-prove-women-nagging-shorten.html?m=1&fbclid=IwAR2ug5uoFdyG-wT-vqvJUav5FJdZ5nqu8Hix8N3fuvtutLe9uwBPhgog6UQ

Kadangi ši tema man labai įdomi ir svarbi, manau dėl šios priežasties, būdamas tik 63 metų mirė mano mylimas senelis, pateiksiu čia savo požiūrį šia tema.

Pirmiausia, nors tas kančias vyrui tiesiogiai kelia moteris, kuri su juo gyvena, aš nemanau, kad dėl to kaltos moterys. Manau kai moteris savo draugui ar vyrui „išnešinėja” smegenys, ji tai daro kaip tik su tikslu padėti savo vyrui. Nes moterys, skirtingai nuo vyrų, dažniausiai vadovaujasi jausmais, o ne logika, o jausmas yra patikimesnis informacijos šaltinis kalbant apie santykius tarp žmonių ir gyvenimą poroje. Todėl jeigu jos jaučia, kad savo partneriui reikia „išnešti“ smegenys, tai jos tai ir daro, ir tai yra teisinga.

Mano patirtis ir žinios surinktos šia tema, rodo, kad nesvarbu koks vyras yra: ar jis madingai besirengiantis gražuolis ar tragiškus drabužius dėvintis baisuoklis, ar intelektualus išminčius ar neintelektualus kvailys, ar aristokratiškas ar provincialus, ar nepriklausoma nuo aplinkybių asmenybė, ar priklausoma, ar šmaikštus ar visiškai neturintis humoro jausmo, ar turtingas ar vargšas, jeigu jis „nespinduliuja“ tikro vyriškumo, neskleidžia vyriškos tvirtybės ir energijos, jis savo moteriai kaip vyras atrodo nepatraukliai. O gyvenant poroje, moteris labai stipriai pradeda pasąmoningai jausti, kiek to tikro vyriškumo jos vyras turi ir spinduliuoja. Ir jeigu jaučia, kad mažai, tai natūraliai pradeda kažkaip skatinti savo vyrą to vyriškumo turėti daugiau. Moters logika dažniausiai sako, kad reikia savo vyrą kažkaip paspausti, kad jis taptu vyriškesnis ir tas spaudimas dažniausiai būna įvairių formų psichologiniai „najezdai“.

Dažniausiai moterys „varo“ ant savo vyrų pajautusios, kad jis elgiasi, kaip „boba“. Būtent vyro bandymai ieškoti atramos ir paramos savo moteryje, moteriai atrodo kaip vyriško silpnumo ir „bobiškumo“ demonstravimas, kurio dažna moteris labai nemėgsta.  Vyro „bobiškumas“, manau yra labiausiai moterys erzinanti vyro savybė, ir dažna moteris pajautusi, kad jos vyras vietoje vyriškumo demonstruoja „bobiškumą“, pajaučia didelį norą kažkaip paveikti savo vyrą, kad jis suvyriškėtu. Dažniausiai tokiais atvejais moterys naudoja psichologinį smurtą, su viltimi, kad gal tą šlykštų „bobiškumą“ iš jo kažkaip „išmuš“ ir jame kažkaip pabus ir atsiskleis tas tikras vyriškumas. Bet deja, ir žemiau pateikiamas straipsnis tai patvirtina. Psichologiniai „najezdai“ ne tik nežadina jokio vyro vyriškumo, bet kaip tik atvirkščiai, žaloja ir naikina vyriškumo likučius.

Ir moteris manau čia ne prie ko, jos yra nuostabiausi, gražiausi, jausmų pasaulyje gyvenantys Dievo kūriniai žemėje, kuriais vyrai turi visada žavėtis. Moteris vyrui tapti vyru gali padėti tik būdama mamos pareigose, tai yra tinkamai auklėdama savo sūnų kol jis sulauks pilnametystės. Kai moteris susiduria su suaugusiu vyru, dėję jau jokiame vaidmenyje ir jokiais veiksmais ji negali padėti vyrui suvyriškėti. Jeigu ji suaugusiam vyrui bus visada švelni ir supratingai stipriai jį palaikys ką jis bedarytų, ji automatiškai taps jo mama. Moteriai būti savo suaugusio vyro mama labai nepatinka, o vyras prie tokios moteriškos paramos psichologiškai skatinamas nevyriškėti, o likti vaiku.

Manau, jei berniukas nebuvo idealiai tiksliai auklėjamas ir netapo vyru dėl tinkamo auklėjimo jau sulaukęs 18 metų, tai suaugęs vyras gali tapti vyru ir suvyriškėti tik savarankiškai įveikinėdamas įvairius gyvenimo iššūkius ir mokydamasis. Vyriškumas tai kaip raumuo, jei jo nestiprini, jis ne tik nustoja augti, bet dar pradeda trauktis, todėl kiekvienam, tiek tinkamai tiek netinkamai išauklėtam vyrui, reikia nuolatos stiprinti ir vystyti savo vyriškumą įveikinėjant gyvenimo iššūkius, patiriant nesėkmes ir nuolat mokantys. Kaip rašo S. Covey knygoje „7 sėkmės lydymų žmonių įgūdžiai“, kiekvieno žmogaus gyvenimo centru ir pagrindine atrama turi būti principai. Vyrui tai manau ypač svarbu, remtis tik savo principais ir siekti savo tikslų gyvenime.

Bet tapti ir būti tikru vyru būnant ne nuo nieko nepriklausomu vienišiumi, nors ir labai brandžiu ir išsilavinusiu, manau tiesiog neįmanoma. Visgi vyrui labai svarbu draugija, bet ne moters, o vyrų. Moters energija yra stipresnė nei vyro ir jeigu vyrui pagrindinę draugiją sudaro moteris, tai koks vyriškas ir psichologiškai tvirtas vyras jis bebūtų, jis vis tiek pasiduos moteriškos energijos spaudimui ir vyro vyriškumas ims mažėti.

Įdomiausia jeigu paprastai, iš praktinės pusės paanalizuoti istorijos ir gamtos diktuojamus esminius gyvenimo dėsnius ir principus, lyčių psichofiziologiją, tai gaunasi, kad vyriškumo silpnėjimo ir mažėjimo pas vyrus esmė tame, jog vyrai dažnai netinkamai supranta ir naudoja savo vyriškumą. Dažnai tai, kad vyriškumas vyrą skatina kovoti, kažką nugalėti, įvykdyti kažkokią užduotį, vyrai supranta, kaip kovą su kitais žmonėmis už kažkokius išteklius. Bet vyriškumo esmė tai kova ne su kitais žmonėmis, o su gamta, fiziniu gamtos pasauliu, kova turint tikslą kažką iš gamtos paimti ir iš to kažką padaryti ar sukurti sau ir kitiems žmonėms. Nu arba sportine kova, draugiškai aiškinantis kas stipresnis. Ir šioje kovoje geriausias vyro draugas ir vyriškumo stiprintojas yra kitas vyras. Juk tūkstantmečiais vyrai burdavosi į draugijas ir eidavo į medžioklę, kovon su laukine gamta, kad gauti maisto sau, savo moterims, vaikams, seneliams. Ir pirmoji, Senovės Graikijos civilizacija, kurios pagrindu buvo kuriamos ir kitos, buvo sukurta grynai vyrų. O žiūrint į vyrų psichofiziologiją, kaip jie moka tūsintis, linksmintis ir atsipalaiduoti vyrų draugijoje, tampa akivaizdu, kad vyrai tiesiog privalo vienas kitą palaikyti ir burtis į vyriškas draugijas.

Taigi, manau vyrams solidarizuotis ir burtis į vyriškas draugijas yra apibrėžta ir gamtos, ir Dievo, ir šio principo nesilaikymas prieštarauja vyrų psichofiziologijai, gamtos ir žmogiškumo principams. Ir neteisingas požiūris į santykius su kitais žmonėmis, manau labiausiai ir žlugdo vyriškumą. Kaip normos priėmimas požiūrio, kad vyras turi susirasti sau moterį ir poroje gyvendamas gaus iš moters tinkamą dvasinę paramą ir palaikymą, yra neteisingas. Jeigu vyras nori būti psichologiškai tvirtas, laimingas ir jausti milžiniška tvirtybę, ir gyvendamas poroje su moterimi dovanoti jai milžinišką vyriškumo energija, kuri ir daro moterį iš tikro pilnai laiminga, jis turi semtis vyriškumo iš draugiškų santykių su kitais vyrais. Ir manau, kiekvienas vyras, kuris spinduliuoja laimę ir vyrišką energiją šeimoje, jos pasisemia iš bendravimo su kažkokia vyrų draugija. Tikras vyras visuomet turi sieki ir norėti kažkaip padėti kitam vyrui ir niekada, ne prie kokių aplinkybių neturi kovoti ir pyktis su kitais vyrais, nebent gynybos tikslais. Ant kitų vyrų puola, su jais kovoja, ar kažkaip kitaip demonstruoti savo pranašumą dažniausiai siekia psichologiškai silpni ir vyriškos energijos mažai turintys vyrai, todėl jiems ypač reikalinga vyriška draugija. Dėl minėtų priežasčių, manau kiekvienam vyrui labai svarbu gauti tinkamą paramą ir palaikymą iš kitų vyrų. Vyrui svarbu kovoti ne su kitais vyrais ir moterimis, o su savo asmeninio charakterio silpnybėmis, ir bendraujant su kitais vyrais kurti solidarumą, teisingą bendravimą ir kovos energija versti kūrybine energija.

O kalbant apie moterys, susidariau nuomone, kad kiekviena moteris, tai labai jausminga būtybė, kuriai logika yra antraeilis dalykas. Kadangi kiekviena moteris savo moteriškumo energijos semiasi iš gamtos, iš įvairiausiu gražių pasaulio dalykų, iš meno, muzikos ir pan., jai kaip tik kitų moterų draugija nėra būtinas reikalas. Netgi sakyčiau priešingai, kitų moterų draugija kenkia moters moteriškumui, ir iš nuostabios moters skatina tapti nemalonia „boba“ ar nuolat su kuo nors kovojančia pikčiurna.

O dabar vakarų pasaulyje išplito lyčių psichofiziologijai prieštaraujančios tendencijos, tai yra moterys vis labiau vieną kitą palaiko, solidarizuojasi savo lyties pagrindu ir vis kuria visokius moterų judėjimus, o dažnas vyras (ypač jeigu jis kiek intelektualesnis ir kažką įdomesnio kuria) veržiasi būti nepriklausomu vienišiumi ir su kitais vyrais (jeigu jie nėra jo bendraminčiai gerbėjai ir seni draugai) dažniausiai kokia nors forma kovoja. O jeigu ir nekovoja, tai visus nepatinkančius vyrus laiko per atstumą ir su jais bendrauja ypač šaltai.  Būtent neteisingi santykiai lyties pagrindu, manau ir yra pagrindinė priežastis, kodėl vyrai patiria psichologines kančias, nuo kuriu net miršta, ir kodėl vakarų pasaulyje atsirado tiek pykčių ir nesantaikų tarp žmonių.

Vyriškumas, kaip ir moteriškumas, tai tikras, realus, ir manau mūsų pasauliui labai svarbus gamtos reiškinys. O viskas kas yra tikra, kas yra iš gamtos, turi pasaulyje būti, kitaip toks pasaulis kokį mes dabar matome ir pažįstame, sužlugs. Ir gamtinių dalykų turi būti tiek kiek reikia gamtai ir Dievui, ir tai turi būti subalansuota, derėti su kitais gamtos reiškiniais. Jeigu balansas gamtoje sutrikdomas, pasaulis nuo to kenčia ir bando tai kažkaip subalansuoti. Kiek pasaulyje yra žmogiškos moteriškumo energijos, tiek pat turi būti ir žmogiškos vyriškumo energijos. Bet kadangi vakarų pasaulyje tikrų vyrų ir vyriškumo vis mažėja, todėl vyriškos energijos gaminama vis mažiau, tai pasaulis bando tai kompensuoti kitų reiškinių įsigalėjimu. Manau tokio dalyko kaip radikalaus feminzmo vystymasis, moterų siekis dirbti vyriškus darbus, kultivuoti vyriškas sporto šakas, finansiškai išlaikyti savo šeimą, yra ne kažkoks loginis ar mokslinis reiškinys, o grynai gamtinis. Jei vyrai negamina reikiamo kiekio vyriškos energijos pasauliui ir nesielgia kaip vyrai, tai tą ėmėsi daryti moterys.

Dar kalbant apie realius pavyzdžius iš mus supančios realybės, o ne iš visokių mokslinių ir žurnalistinių paistalų iš išminčių fantazijų, tokie faktai kaip vyrų priklausymas tokioms, kaip žvejų, medžiotojų, buriuotojų, įvairių sporto šakų ir panašioms draugijoms, ir tai kaip vyrai nuoširdžiai džiaugiasi ir atsipalaiduoja juose, patvirtina prielaidas, kaip vyrams svarbu solidarumas. Dar manau Šveicarijos ekonominio stebuklo ir stiprybės pagrindas yra tame, kad ten vyrai beveik visą gyvenimą priversti tarnauti kariuomenėje ir priklauso vienai vyriškai bendrijai. Šiaip ir Izraelio stiprybės šaltinis irgi manau vyriškumas, vyrų solidarumas, ir kiek žinau, žydų šeimose galioja geriausios pasaulyje auklėjimo taisyklės, kad juose augantys berniukai taptu tikrais vyrais.

Dar geresnis pavyzdys, tai islamo religiją ir musulmonai. Ši religija ypač puoselėja vyrą ir vyriškumą, ir manau pagrindinė priežastis, kodėl Europa taip plačiai atveria durys pabėgėliams iš islamo šalių, ir yra tame, kad Europoje ypač trūksta vyriškumo, o pas musulmonus jo gal net per daug. Ir net kovotojos už moterų teisės, ramiai priimą faktą, kad islame moteris turi nepaliginamai mažiau teisių ir laisvių nei vakaruose, ir su islamo įsigalėjimu vakaruose nekovoja. Dar geras pavyzdys reperių ir hiphoperių brolijos-draugijos, juose irgi labai stiprus vyrų solidarumas, todėl jie vis populiarėja ir jų įtaka stiprėja ne tik muzikos pasaulyje. Organizuotų nusikaltėlių grupėse, vyrų solidarumas irgi labai puoselėjamas, nors ten renkasi mažiausiai moralinių vertybių turintys asmenys. Ir iš nusikalstamu grupuočių verta pasimokyti, kaip jos moka įtraukti į savo veiklą jaunus ir pasimetusius vyrukus. Todėl nėra ko stebėtis, kad nusikalstamumo mūsų pasaulyje dar labai daug ir, kad nusikalstamo pasaulio autoritetai, kaip ir reperiai, yra labai patrauklūs moterims.

Manau čia nesvarbu, kas sutinka su mano požiūriu, o kas ne, gamta vis tiek viską sustatys į savo vietas. Tik nesinorėtų, kad tas sustatymą vakarų pasaulyje įvykdytu musulmonai. Nes manau jeigu reikalus dėl vyriškumo trukumo sutvarkys musulmonai, vakarų civilizacija tiesiog išnyks.

Taigi, nesiūlau dabar kiekvienam vyrui pulti draugauti su pirmu sutiktu vyru, bet bent jau pradžioje pradėti naikinti požiūrį, kad tavo išrinkta moteris tau turi kažkaip psichologiškai padėti ir tave paremti, tikrai verta. Normalu yra burtis į vyrišką grupe kažkokių bendrų interesų pagrindu, arba darbinėje veikloje arba hobyje. Ir aišku visiems pasauliečiams, vakarų vyrams, jeigu jūs neišpažįstate kažkokios religijos, primygtinai siūlau savo biblija pasidaryti S. Covey knyga „7 habits of highly effective people“, geriau originalo kalba, nes Lietuviškas jos vertimas tragiškas. Ten detaliai aprašyta, kaip teisingai vystyti savo vidinę stiprybę ir kaip teisingai, ir vardan ko megzti santykius su kitais žmonėmis. Dar šią temą gvildena tokie filmai, kaip „I Love You, Man“ , „Fight Club“ , tik holivudiškai, todėl iš jų irgi galima kai ko pasimokyti.

O mano darbiniai interesai – verslas, veiklos monetizacija, vertės kūrimas, teisė. Mano hobiai– praktinė išmintis, humoras, psichologija, krepšinis. Nors man sunku suprasti, kas iš tų dalykų darbinė veikla, kas hobis, bet tokius dalykus mėgstančius vyrus, kviečiu su manimi susitikinėti ir bendrauti.

Gal kokią bendruomenę sukursime.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.