Kiek pastebiu, su konkurencija Lietuvos versle gan liūdna padėtis. Pažvelkite, juk konkurencija tarp tos pačios nišos verslų dažniausiai vyksta ne tam, kad sukurti kažko geresnio ir patrauklesnio klientams, kiek tam, kad tiesiog prasibrauti pro konkurentus ir pasiimti jų klientus. Realybėje gaunasi taip, kad Lietuvoje yra daug smulkių ir mažai kuo vienas nuo kito besiskiriančių verslų, kurie nei sau daug uždirba, nei savo klientams daug kažkokios vertės sukuria. Tiesiog šiaip sau, už tuos pačius klientus savo nišoje kovojančiam verslui, būna labai sunku. Verslo savininkas jaučia nemažą įtampą, todėl ir darbuotojų aplinkoje dažnai pradeda tvyroti nemaloni atmosfera. Kadangi daugelio eilinių verslų modeliai paprasti ir lengvai nukopijuojami, tai koks veiklesnis darbuotojas, nusprendęs tapti verslininku išeina iš savo darbovietės ir kuria dar vieną tokį patį verslą. Juk sukurti tinklalapį ir išsireklamuoti internete dabar visai paprasta.
Ir atrodo gi puiku, daug verslų, žmonės eina patys kuria sau darbo vietas, uždirba. Bet kai paanalizuoji, jie tarpusavyje dažniausiai konkuruoja tik kaina, klientui naujos vertės neatsiranda, gal tik kartais atsiranda tas pats produktas tik su mažesnė kaina ir gal dar kokį panašų produktą, tik kito gamintojo pasiūlo ir dažniausiai viskas. Nemokėdami kurti pridėtinės vertės ir patys verslininkai mažai uždirba, ir Lietuvos ekonomika silpnai auga. O klientams jeigu reikia kažko daugiau negu tik gera nuolaida ir kokybiškas aptarnavimas, irgi sunku rasti kažko ypatingo, nykių ir panašių pasiūlymų džiunglėse.
Video vardinu konkurencijai svarbius faktorius, jeigu jus norite savo nišoje išsiskirti analizuokite juos ir bandykite kažką įdiegti savo versluose. Jeigu norite gauti tikslią instrukciją, kaip juos pritaikyti ir diegti būtent jūsų versle su garantuotu rezultatu, tuomet rašykite man.