Biški pasvarstymų kas yra sėkmė ir kuo ji skiriasi nuo laimės

Dažniausiai žmonės kalbėdami apie tokius dalykus, kaip sėkmė ir laimė, tik vaidina, kad supranta kas tai yra. Šiaip jie taip elgiasi kalbėdami ir apie daug kitų sąvokų. Bet sąvokos sėkmė ir laimė, yra tokios daugeliui gan svarbios, nes dauguma žmonių savo gyvenime jų išsipildymo kaip ir siekia. Dabar nerašysiu apie šių dalykų siekimą, trumpai rašysiu savo požiūrį, koks turinis slepiasi po sąvokomis – sėkmė ir laimė.

Šiaip tai viskas labai paprasta, sėkmingu žmogumi dažniausiai pavadiname tą, kuris turi daug gerai matomų sėkmės atributų, tai namai, mašinos, kelionės, žinomumas, visada šypsena veide. Arba paprastai pasakius – turi daug pinigų, yra viešai matomas ir žinomas, – reiškia sėkmingas. Bet nedažnas pagalvoja, kad pinigai, žinomumas ir tai apibendrinanti sąvoka sėkmė, yra tiesiog pasekmė. Arba kitaip galima pasakyti ženklas, kad tas žmogus savo gyvenime daro kažką teisingai kitiems (išskyrus tuos atvejus kai jis gimė sėkmingoje šeimoje ir jo tėvų ar giminaičių sukurta sėkmė jam perėjo automatiškai).

Darymas kažko teisingai kitiems žmonėms, dažniausiai reiškia, kad už tos veiklos rezultatus kažkas dėkos pinigais. Ir tai, kokiu kiekiu pinigų, už tam tikrus žmogaus veiksmus, kiti žmonės, įvairiomis formomis ir būdais, jam dėkoja, automatiškai parodo to žmogaus sėkmės lygį. Pati sėkmės esmė ir ką iš tikrųjų turi daryti tas, kuris nori sėkmės, tai daryti teisingus dalykus kitiems, o ne siekti sėkmės.

Čia įdomiai veikia toks dalykas, kuri mes vadiname – laimė. Laimė, skirtingai nuo sėkmės yra ne išorėje matomi atributai, o žmogaus galvoje išgyvenamas jausmas. Šis jausmas suteikia šypseną, energija, geras emocijas. O gal ir atvirkščiai, šypsena, energija, geros emocijos, sukuria laimės pojūti? Taip išeina, kad laimė toks neapčiuopiamas vidinis jausmas. Bet šis jausmas yra labai reikalingas kelyje į sėkmę.

Taip įdomiai gaunasi, sėkmė ir laimė, tai visiškai skirtingi ir niekaip tarpusavyje nesusiję dalykai. Vienas matuojamas pinigais ir yra realiame pasaulyje, kitas matuojamas teigiamos emocijos lygmeniu ir yra vidiniame žmogaus pasaulyje. Bet dažnai, kai žmogus yra sėkmingas, jis automatiškai jaučiasi laimingas.

Bet nereikia painioti, ne sėkmė atneša laimę, o laimė sėkmę. Būtent kai žmogus susitvarko su savo vidiniu pasauliu ir pradeda jaustis laimingu čia ir dabar, tada jis ir gali gan lengvai eiti per gyvenimą nešdamas kažkokią vertę žmonėms. Kai nuolat laimingu besijaučiantis žmogus, drąsiai einą savo profesiniu keliu ir nešą vertę kitiems, dažniausiai automatiškai jis tampa ir sėkmingu.

Yra psichologinės technikos, ką reikia daryti, kad pradėti jaustis laimingu čia ir dabar, ir nuolatos. Jas sėkmingai pritaikius, lieka tik laiko klausimas, kada jūs pasieksite sėkmės. Jeigu norite sužinoti šias paprastas, bet super veiksmingas technikas sukurtas pagal NLP ir Geštalt technologijas, kreipkitės, papasakosiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.