Ką būtina žinoti įmonės vadovui, apie marketingą, PiaRą ir pardavimus

Galima daug analizuoti ir detalizuoti (ką aš ir darysiu) į ką būtina atsižvelgti naudojant marketingo (lietuviškai rinkodaros), PiaRo ar pardavimų priemones, bet pirmiausią verta mokėti atskirti šiuos dalykus. Šiuos 3 dalykus galima atskirti pagal gan didelį kiekį parametrų, pavyzdžiui kaip kiekvienas iš jų skaičiuojamas ir matuojamas, kiek kiekviename iš jų yra atskirų priemonių, kokie jų tikslai ir t.t., bet čia juos atskirsiu pagal tai, į ką jie nukreipti.

Pelno siekiančios įmonės veikla, visuomet orientuotą į pinigų uždirbimą, o tuos pinigus atneša ir moka klientai. Marketingas, pardavimai ir PiaRas, yra milžiniško platumo temos, bet visų jų veikimas nukreiptas į žmones už įmonės ribų. Tai yra šias temas sudaro įrankiai ir taisyklės, kurių pagalba verslo įmonės siekia pranešti kažkokią informaciją kitiems žmonėms dažniausiai tam, kad juos pritrauktu kaip klientus. Bet apie tai dažnas verslo savininkas nesusimąsto. Įmonės savininkas ar vadovas gebantis gerai skirti minėtus 3 dalykus pagal tai, kokiai auditorijai už įmonės ribų jie skirti, ir kaip tą auditoriją jis nori paveikti, labai lengvai gali reikalauti konkrečių rezultatų tiek iš savo darbuotojų, tiek ir iš marketingo, PiaRo ir pardavimų ekspertų samdomu iš šono.

Taigi realiai, kiekviena įmonė ar freelanceris turi du auditorijos tipus. Vienas tipas tai auditorija, kuri yra potencialūs įmonės produkcijos pirkėjai, kitas tipas, tai auditorija žmonių kurie niekada netaps įmonės produkcijos pirkėjais. Įmonės marketingo ir pardavimo priemonės turi būti nukreiptos tik į potencialius klientus, ir šių priemonių paskirtis, – taip paveikti savo potencialių klientų elgesį, kad reikiamas jų kiekis ateitu ir pirktu įmonės produktus. O PiaRo priemonės turi būti nukreiptos ne į potencialius klientus, o į tuos žmonės, kurie įmonės klientais praktiškai beveik niekada gali ir netapti.

Čia iškyla klausimas, jeigu PiaRro priemonės kreipiamos ne į potencialius įmonės klientus, ar jos tada išviso yra reikalingos ar ne? Iš tikro PiaRo priemonės irgi įmonei reikalingos, tik reikia žinoti kokios, kada, kokia veikla užsiimančiai įmonei, kokio dydžio įmonei ir kokį tikslą siekiančiai įmonei jos reikalingos. O neatskirus PiaRo priemonių nuo marketingo, labai dažnai padaroma principinė klaida, dėl ko praktiškai iškarto sugadinamos ir tampa prastai veikiančiomis net labai geros marketingo ir PiaRo priemonės. Ir pasekmės būna labai negeros, įmonė ir viešumoje atrodo prastai ir klientų negali pritraukti.

Jeigu manote, kad jūsų veiklai aktualu atskirti PiaRo, marketingo ir pardavimų priemones, suprasti kaip ir į kokią auditoriją jas nukreipti ir norite sužinoti kaip jas taikyti jūsų veikloje, registruokitės asmeninei konsultacijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.