Vienas baldų tinklas

Vienas, gan didelis baldų parduotuvių tinklas, manau visai sėkmingai prekiavo Lietuvoje baldais, kol neatsirado Ikea ir šiaip nepasikeitė konkurencinė situacija rinkoje. Faktas rodantis, kad šitam tinklui su pardavimais tapo negerai, ir kad kažką su tuo reikia daryti buvo – staigus tinklo pavadinimo pasikeitimas. Na dar ir tai, kad užėjus į saloną jame buvo ženkliai mažiau žmonių negu prieš Ikea atsiradimą, irgi rodė tai, kad pardavimai pas juos sumenko.

Visiškai nesupratau, kam jiems reikėjo keisti pavadinimą ir aišku tiksliai nežinau, nes vidinio audito ir tyrimo neatlikinėjau. Bet iš to kas matoma viešai, paspėliosiu. Iš jo veiksmu skirtu potencialiems klientams, man lieka tik vienintelis logiškas paaiškinimas, kad šitas tinklas norėdamas pakelti pardavimus, pasisamdė kažkokius pardavimų ir marketingo specialistus, kurie (aš beveik garantuotas) jokio konkretaus pardavimo rezultato neužgarantavo, bet atrodė labai solidūs ir protingi savo reikalo žinovai. Ai dar turėjo girtis savo neeiline patirtimi. Ir jie turbūt pradėjo operacija – rebrendingas, kurios esmė – a davai pakeičiam pavadinimą ir tada bus labai gerai. Aišku po tokios operacijos ne tik pardavimai nepadidėjo, bet dar turėjo ir sumenkti. Paskui sekė kitas protingas žingsnis – operacija spamas. Ir staiga iki tol ramus būdavęs baldų tinklas, per visus kanalus pradėjo pompuoti žinutes apie save. Na gerai, jeigu žinučių turinys geras, tai toks spamas visai dar geras instrumentas ir man, kaip potencialiam klientui gali būti įdomus. Bet žinučių turinis buvo super išmintingas, – tik dabar, tiek procentų nuolaida visiems arba nevisiems baldams. Ir šitos baisią nekompetenciją demonstruojančios žinutės dar tęsiasi iki šiol. O kai skaitai šio tinklo internetinius tinklalapius, matosi, kad jie daryti su pastangomis ir kruopščiai, bet dėję apie pardavimus ir marketingą nieko neišmanančių žmonių. Tai yra visokie tinklalapių dizainai, funkcionalumas normaliai, o turinis pardavimo prasme labai prastas.

Man šis tinklas vis pakliūva į akiratį ne tik dėl to, kad stipriai reklamuojasi per visokius kanalus, bet dar ir dėl to, kad kažkada jame pirkau kėdes. Aišku jas perkant aptarnavimas buvo prastas, kaip ir beveik visuose Lietuvos parduotuvių salonuose, dėl ko kėdes nusipirkau ne tokias kokias norėjau. Vėliau dar buvau pas juos užėjęs, kai ieškojom pirkti sofos, ir buvau priblokštas tuo, kad jie taip reklamuojasi, o sofų asortimentas iš visų apžiūrėtų baldų salonų pas juos buvo prasčiausias.

Bet nepaisant visko tinklas didelis, reklamuojasi stipriai, reškia iš kažkur pinigų tam uždirba. Bet su dabartiniu jo verslo modeliu ir pardavimų sistema, jis yra labai lengvai nukonkuruojamas. O su mano pagalba šis tinklas galėtu labai ženkliai padidinti savo pardavimus, padaryti juos stabiliai kylančius ir netgi pasiimti nemažą dalį Ikea klientų.

Šiaip aplamai Lietuvoje dar gan daug verslu, veikiančiu pagal senus, po truputi mirštančius verslo modelius. Ir aš vieną ar kitą pastebiu ir galvoju, nu kaip dar jie sugeba išgyventi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.