Kaip teisingai išnaudoti naujienlaiškių kanalą?

Sėdint fb, man vis meta reklamą, – automobilio techninę apžiūrą atliksime už jus, Melga. Paspaudžiu banerį, numeta į Melgos tinklalapį su išsamesniu paaiškinimu apie jų paslaugą.

Nežinau, kiek laiko ir kas Lietuvos rinkoje tokią paslaugą jau teikia, bet gan gera idėja atlikti automobilio techninę apžiūrą už automobilio savininką. Reklaminiame baneryje unikalus prekybinis pasiūlymas tikrai gerai sugalvotas ir surašytas. Pasiūlymo išsamesnis aprašymas tinklalapyje irgi gan geras. Bet man kyla klausimas, kodėl būtent Melga tokį pasiūlymą rašo viešai ir reklamuoja savo paslauga visai rinkai? Aš suprasčiau jeigu taip darytu koks nežinomas auto servisas siekdamas apie save pranešti rinkai, bet Melga. Juk Melga viena iš seniausių padangų pardavimo ir montavimo įmonių. Dar jie teikia ir kitas auto serviso paslaugas ir prisistato, kaip ne tik padangų pardavėjai, bet ir gan daug įvairių automobilio remonto paslaugų teikiantis autoservisas.

Kodėl kažkokios naujos paslaugos pasiūlymo transliavimas iš karto bendrai į rinką netinka rinkos senbuviui? Nors jie ir rinkos senbuviai, bet vis tiek jie toli gražu nėra žinomi visiems Lietuvos vairuotojams, todėl mažai kas iškarto pagalvos, kad Melga yra žinoma ir patikima. O jei vairuotojui autoservisas neatrodo labai patikimas, ar tikrai žmogus perskaitęs trumpą pasiūlymą atlikti techninę apžiūrą, sutiks savo automobilį patikėti kažkam nepažįstamam, kad jis nuvarytu ir atliktu techninę apžiūrą? Juk reikalinga ne tik tinkama paslaugos kaina, bet ir pasitikėjimas tuo kas varys. Juk jei kažkokie gedimai automobilyje yra, juos auto servisas turės pašalinti ir reikia pasitikėti, kad pašalins tik tuos kuriuos reikia, tinkamos klasės detalėmis ir už tinkamą kainą. Dar kaip jis šalins ar nešalins gedimus, kurie nereikšmingi techninės apžiūros metu, dar ar tikrai gerai padarys, o ne tik kad tiktu techninės apžiūros atlikimo momentui. Ir daugumai žmonių nepažįstančiu Melgos kils tiek prieštaravimų, kad jie pradės galvoti – problemos derantis su Melgą dėl visų niuansų ir pergyvenimas ką jie ten daro su mano automobiliu gali kainuoti daugiau, nei pačiam nuvaryti savo mašiną į tech apžiūrą.

Tokia įmonė, kaip Melga, per daug metų turėtu turėti sukauptą labai didelį klientų ratą, kuriems pardavė ir keitė padangas, ar dar kažkokį automobilio remontą yra atlikinėję. Taigi toks pasiūlymas, – atlikti už jūs techninę apžiūrą, labai tiktu būtent buvusiems klientams, kurie jau žino kas ta Melga ir kiek ja galima pasitikėti. O kai pasiūlymas viešas į rinką, buvę klientai gali jo ir nepastebėti.

Vat ir prieiname prie klausimo, kam iš tikrųjų reikalingas naujienlaiškių kanalas. Daug verslų visai nesupranta, kaip teisingai išnaudoti naujienlaiškių kanalą. Daugelis šį kanalą naudoja savo spamui apie akcijas ir nuolaidas pranešti, kas žudo šį kanalą ir skatina klientus nepasitikėti pardavėjais ir atsisakinėti prenumeratos. Kai iš tikrųjų šis kanalas reikalingas pranešti savo klientams apie išskirtinai jiems sukurtas ir tik jiems siūlomas naujas paslaugas ar prekes. Aišku dar reikia mokėti tinkamai pateikti, bet jeigu Melga apie tech apžiūros atlikimo paslauga praneštu tik tiems, kas jau pas juos pirko, konversijos tikrai būtų geros. Kitas dalykas daug lengviau prognozuoti, kiek tiksliai žmonių sutiks ją atlikti ir dar kitas dalykas, jeigu kažkaip neišeis gerai tos paslaugos atlikti ar susidarytu didelis kiekis norinčių, su buvusiais klientais lengviau būtų susitarti palaukti, negu su naujais ir nepažįstamais.

Nežinau, gal jie tai pranešė ir per naujienlaiškį, ir tai padarė po to, kai jau su senais klientais šią paslaugą išvystė, gal ir ši paslauga rinkoje jau senai siūloma ir jau prasidėjo kainų ir kas garsiau paskelbs apie paslaugą konkurencinis mūšis, bet man kaip vairuotojui prieš akis toks pasiūlymas išlindo pirmą kartą.

Šiuo postu noriu per konkretų pavyzdį parodyti, kaip svarbu labai daug dalykų apgalvoti ir apskaičiuoti, jei nori, kad tavo įmonės paslaugų ir prekių pardavimai vyktu pagal tinkamą strategiją ir sistemą, ir pardavimų bei marketingo kanalai būtų išnaudojami tada kada reikia ir taip kaip reikia. Su tuo pačiu pasiūlymu naujai įmonei ir senai įmonei, siekti savo klientus reikia skirtingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.