Stebina elektroninės technikos prekybos salonai

Šiandien ieškojau automobilinį laikiklį mobiliam telefonui. Pravažiavau keturis didžiųjų elektronikos tinklų salonus ir neradau norimo modelio. Ieškant vėl stebina ne tai, kad nėra mano norimo laikiklio modelio, o kaip šitie salonai užsiima verslu.

Norisi tiesiog rėkti, – žmonės, dvidešimt pirmas amžius jau senai įsibėgėjo ir labai greitai bėga į priekį, o jūs savo verslus darote dar pagal dvidešimto amžiaus, septinto dešimtmečio modelius, papudruotus šiuolaikinio hipsteriškumo spalvomis. Jeigu ne pajamos iš el. prekybos tai …

Vienas tinklas, kuris paskutiniu laiku vos ne kas dieną man varo savo spaminio turinio naujienlaiškį, dar sugalvojo tipo pristatymą, tipo akciją. Lauke prie įėjimo į saloną prikrovė savo prekių ir kažką neaiškaus, bet gražiai ir spalvingai prirašė ant plakato ir pakabino virš jų. Kaip visada tas pats, ten kažkiek procentų kažkam akcija. Nu ir ką? Ką man gyvam klientui, su savo konkrečiu poreikiu duoda jūsų super akcijos atrakcijos. Jūs man siūlote užmiršti ko aš čia atėjau ir pulti pirkti ką jūs man pakišot po kojom?

Jau šiaip į spaminius naujienlaiškius ir begalines akcijas ir nuolaidas žmonės nelabai reaguoja, tai davai dar trečią opcija sugalvosim, – nešam akcijines prekes laukan tiesiai žmonėms po kojom, gal taip juos priversim nupirkti. Jeigu su tokia prekybine išmintimi toliau jie varys, tai vieną dieną ryte atidarysi namų duris į lauką, o ten tavo kieme tau akcijinių prekių kalnas prikrautas, tik rinkis ir pirk tiesiai neišeidamas iš namų. Jeigu jie savo marketingo specialistams moką minimumą, tai tada jų darbas ir darbo rezultatai tinkami, bet jeigu daugiau, tai jau ženkliai permoka šitiems savo marketingo specams. Tokį marketingą galimą išmokyti daryti kiekvieną gatvėje sutiktą raštingą žmogų, per kokių 5 valandų kursą.

Kiti tinklai ramesni, vienas iš viso galvojau jau užsidaręs, nes niekur reklamos senai negirdėjau, bet pasirodo ne, veikia. Ir iš tikrųjų, šis tinklas kuris išviso nustojo reklamuotis, teisingiausiai ir daro, jeigu nemoki daryti tokio marketingo ir pardavimų sistemos, kuri garantuotai atneš suplanuotus pardavimus, tai geriau iš viso nieko nedaryk. O sutaupytus pinigus nuo reklamos biudžeto geriau pasitaupyk ateičiai, nes ilgiau pratempsi, kai tavo dabartinis modelis visai nustos veikti ir išmintingesni verslininkai tave nukonkuruos, koks tu didelis bebūtum (prisimink Kodak, Nokia istorijas).

Kitas dalykas pardavėjai salonuose. Šiaip jiems priekaištų jokių niekada neturiu, nes jų elgesys su užėjusiais potencialiais pirkėjais, man iškarto parodo ne jų gebėjimus ir kompetencijas, o jų vadovų kompetenciją, dar jų įmonės struktūros subtilybes ir veiklos modelį. Kartais net gaila kai kurių konsultantų, nes jų akyse matosi noras dirbti ir padėti atėjusiam žmogui, bet jų niekas neišmokė kaip normaliai, pagal dabartinį jų nišos ir bendrai rinkos išsivystymo lygį tai daryti ir dar aišku jiems nekuriama tinkama motyvacija. Todėl aš nekreipiu dėmesio į tai kaip jie aptarnauja, tiesiog kai man reikia jų pagalbos pristoju prie kurio iš jų ir išklausinėju ko man reikia.

Ir visa tai man pasako, kokia gi dar maža konkurencija Lietuvoje, kad su tokiomis marketingo ir pardavimų sistemomis, su pasenusiais verslo modeliais, vis krentančiomis fizinių prekių maržomis, elektroninės technikos salonai dar išsilaiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.